Polimernet  Plastik Katkı Maddeleri

Polimernet, LLC, plastik atıkların çevresel etkilerini en aza indirmek için organik bir plastik katkı maddesi olan EcoPure®’u yarattı.

Plastik Ürünler Çöplüklerde Yüzlerce Yıl Dayanabilir

Esnek ve dayanıklı plastikler, İnsan yaşamının neredeyse her alanında yenilikçiliği ve rahat kullanımı ile rahatlığı kolaylaştırdı. Tıbbi malzemelerimizden yiyecek saklama kaplarımıza kadar plastik, birçok Amerikalı için sıradan ve ucuz bir çözümdür. Ancak plastiğin kusurları da yok değil. Plastikteki güçlü polimerler, doğal biyolojik bozunma* süreçlerine karşı son derece dayanıklıdır. Bu, geleneksel plastik ürünlerin çöplüklerde sonsuza kadar olmasa da yüzlerce yıl kalabileceği anlamına geliyor.

Neden EcoPure® kullanmalısınız ?

Yenilikçi ve çok yönlü plastikler, birçok ürün ve endüstri için tercih edilen malzeme olmaya devam ediyor. Havacılık ve uzay mühendisliğinden plastik gıda ambalajına kadar plastikler, güvenlik ve dayanıklılık açısından eşsiz faydalar sunar.

Plastikler birçok alanda yeniliği teşvik etmeye devam ederken, atık bertaraf sistemleri için de büyük bir sorun teşkil ediyor. Karbon bazlı polimerlerden yapıldıkları için diğer organik malzemelerle aynı oranda biyolojik olarak parçalanmazlar*. Bu durum plastik kirliliğinde muazzam bir artışa neden oldu ve bir çözüm bulunup uygulanması gerekiyor.

Çözüm _

Polimernet Plastik  olarak, çözümün plastiklerin kişisel veya iş amaçlı kullanımdan kaldırılması olduğuna inanmıyoruz. Sorun plastiklerde değil; sorun bilim ve üretim sürecinde.

Çözümümüz EcoPure®’dur. Aktif olarak yönetilen bir atık depolama sahasında EcoPure®, plastiklerin doğal olarak parçalanmasına ve biyolojik olarak bozunmasına* olanak tanır. Bu devrim niteliğindeki plastik katkı maddesi kolaylıkla temin edilebilir ve mevcut herhangi bir polimer üretim prosesine kolayca eklenebilir; mevcut ekipmanda herhangi bir yenileme veya değişiklik gerektirmez.

ECOPURE® HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ECOPURE® IN ÜRETİM HAKKINDA