Plastik Üretiminde;

Oxoplast® oxobiyobozunur katkı.

Üretilen Plastiklerinizi Oxoplast® ile Biyobozunur* Hale Getirerek Tüketici Talebini ve Çevre Korumasını Artırın.

Oxobiyobozunur Katkı Maddesi

Biyo-bozunur plastik ürün ve ambalaj uygulamalarında çözümün adresi…

 Oxoplast® Özellikleri :

Plastik ürün ve ambalajların doğada daha kısa süre içerisinde  biyolojik olarak bozunmaları konusunda yenilikçi  çözümler sunan Polimernet Plastik; ileri teknoloji ile üretilmekte olan  ve son ürünün üretimi esnasında polimer granüllerinin içerisine  karıştırılarak kullanılan Oxoplast® oxobiyobozunur katkı maddesini ilginize sunar.

Oxoplast® katkısı  son ürünün özelliklerine bağlı olarak ağırlıkça % 1 yada daha farklı oranlarda kullanılmakta  ve konvansiyonel polimerlerin ( PE, PP, PVC, PS ) birçoğu ile kullanılarak çevre dostu plastik ürün ve ambalajlar üretilmesine olanak sağlamakta.

 1. Oxoplast® Uygulama Alanları :
  • Ambalaj ve film Uygulamaları (Gıda ile temas eden ya da Gıda dışı ).
  • Tek kullanımlık plastik ürünler (PP, PE, PS)
  • Plastik şişe ve kaplar (PET, PE, PP, PVC)
  • Sentetik elyaf ve tekstil materyalleri üretimi…ve diğer uygulamalar.

  Oxoplast® Avantajlar :

  Üretim tekniklerini değiştirmeden ve düşük maliyetli bir üretim yapılır.

  Üretilen ürünlerde koku  sorunu olmaz.

  Bütün renklendiricilerde kullanılabilir.

  Ürünlerde kullanım süresine göre  ayarlanabilir raf ömrü sağlar.

Oxoplast® ile Bio-bozunurluk :

Ülkemizde geri dönüşüm sistemlerindeki yetersizlikler ve toplumda geri dönüşüm konusunda ki eksikliklerden dolayı kullanım ömrü sona eren ambalaj ürünleri büyük oranda atık olarak işlem görmekte ve belediyeler tarafından toplanarak toprak altına gömülme ( landfill) ya da çöp dağları oluşturma şeklinde bertaraf edilmekte.  Bunun sonucunda atık ortamlarında uzun süreler bozunmadan kalmaktalar.

Oxoplast biyobozunurkatkı kullanılarak üretilen plastik ambalaj ve ürünler ayarlanabilir raf ömrü ile kullanım ömürlerinin tamamlanmasından sonra 2 basamakta biyolojik olarak bozunmayauğramakta.

1.Basamak : Oxoplast içeren ürünler başta oksijen olmak üzere  ısı, ışık ve mekanik stres  ile  etkileşimleri sonucunda fiziksel olarak parçalanmaya uğramakta  ve çok küçük parçalara ayrılarak 2. basamağa ( biyolojik sindirime)  geçilmekte.

2.Basamak: Oxoplast etkisi ile ilk basamakta mikroorganizmaların tüketebileceği küçük yapıda moleküllere dönüşen plastik ambalajlar bu dönüşüm sonucunda

Oxoplast  hiçbir ağır metal iyonu içermemekte ve oxoplast katkısı  ile üretilen ambalajların biyolojik olarak tüketilmeleri sonucunda geride doğaya zarar verecek herhangi bir zararlı atık kalmaz.

Oxoplast® Biyobozunurluk Test metodları :

Oxoplast katkısı içeren ürünlerin biyolojik olarak çözünürlüğü ASTM 6954 standart klavuzuna göre test edilmekte ve sonuçları bilimsel olarak raporlanabilmekte. Daha detaylı bilgi için lütfen firmamıza başvurunuz.